Tema: Intervju

  • Branko Ivković (foto: Kolubarske.rs)
    Intervju

    Ivković: Ne možete svojim činom dati moć jednom čoveku i saučestvovati u urušavanju institucija

    Branko Ivković za Kolubarske.rs govori o razlozima zbog čega je podneo ostavku na mesto predsednika valjevskog odbora SSP, da li politiku vidi kao proces ili kao čin s bzirom na to da su "igrali" samo za jedne izbore, o novoj stranci...

  • Milena Seka Maksimović (foto: Đorđe Đoković)
    #Građaniimajumoć: Intervju sa Milenom Sekom Maksimović

    Kako "nevidljiva deca" da postanu vidljiva?

    Sa Milenom Sekom Maksimović, kliničkim psihologom, razgovarali smo o tome kako i na koji način se osobe sa invaliditetom mogu učiniti vidljivim. "Da bi se položaj dece sa poteškoćama u razvoju, posebno u ruralnim predelima unapredio, potrebno je vreme i veliki broj aktivnosti, svih aktera u društvu.

  • Milica Sredojević (foto: Đorđe Đoković)
    Ragovor sa Milicom Sredojević

    "Voleti Gradac znači živeti za zdrav i čist pogled koji je prozor u budućnost"

    Milica Sredojević je prva dama predsednik EKOD Gradac i ujedno ubedljivo najmlađi predsednik ovog ekološkog društva."Funkcija predsednika za mene predstavlja veliku čast, ali ujedno i veliku odgovornost, jer znam da su nekada veliki ljudi vodili ovu reku, stoga imam obavezu da ostvarim njihove ciljeve", kaže za Kolubarske.rs Milica Sredojević novoizabrani prdsednik EKOD Gradac.

  • Dragan Todorović (foto: Đorđe Đoković)
    Intervju za Libartes

    Todorović: "Danas je novinarstvo čista i najprostija propaganda"

    "Sve se toliko usavršilo, da je istinskog novinara sramota reći da je novinar. Rizikujete da budete ismejani i razapeti od naprdne svetine, jer pravo novinarsto nema veza sa onim što se predstavlja kao novinarstvo", rekao je Dragan Todorović u intervjuu za Libartes, magazin za umetnost, kulturu i društvena pitanja.

  • Milorad Ilić (foto: Đorđe Đoković)
    Razgovor sa predsednikom Skupštine grada

    Milorad Ilić: "Opozicija daje pozitivan ton sednicama Skupštine"

    Sa predsednikom Skupštine grada Miloradom Ilićem (SPS), političarem sa višedecenijskim iskustvom, koji je bio predsednik Skupštine opštine Valjevo u tri mandata (1992-2000), razgovaramo o odnosu prema opoziciji, o poštovanju Poslovnika, o atmosferi na sednicama Skupštine grada...

  • Stanko Ješić (foto: Đorđe Đoković)
    25 godina postojanja Vege

    Vlasnik Vege Stanko Ješić više od novca ceni ljude

    Valjevska kompanija Vega u godini jubileja, 25 godina postojanja, otvoriće narednog meseca najsavremeniju automatsku liniju u koju je uloženo preko 1,5 miliona evra.

  • Darko Glišić (foto: Đorđe Đoković)
    Novoizabrani predsednik IO SNS Darko Glišić:

    U životu se dobra prilika ukaže jednom ili nikad

    Novoizabrani predsednik Izvršnog odbora SNS Darko Glišić za Kolubarske.rs govori o funkciji koja je čast, ali i obaveza, o nenapuštanju Uba, o pet pomoćnika valjevskog gradonačelnika, o koaliciji, o pomoći Valjevu...

  • Valjevo (foto: Đorđe Đoković)
    Sa valjevskim pilotima o prvom letu

    Valjevo iz vazduha

    Leteti iznad Valjeva i posmatrati građevine, ulice, ljude, parkove, trgove... leteti iznad njiva, pašnjaka, kanjona Gradca, Vidraka, Petnice, akumulacije Rovni, je ushićenje i zadovoljstvo koje se meri sa malo čime. Taj osećaj slobode, beskonačnosti, pa i nadmoći jer sam gore i visoko, a sve ostalo je dole, teško da može da se opiše slikom i rečju ma koliko se trudila. I dok sam letela iznad Valjeva spoznala sam svu lepotu našeg grada, "dobacila" do Medvednika i bila ne malo iznaneđena veličinom „Krušika“.

  • Budo Novović (foto: Đorđe Đoković)
    Intervju: Budo Novović

    Imao sam veća očekivanja od Malog nego od Smaragdnog Bude

    Dopisnik Politike iz Valjeva Budimir Budo Novović početkom januara otišao je u, kako u njegovoj matičnoj kući rekoše, zasluženu penziju. Ova zakonska prinuda bila mi je direktan povod da sa Budom napravim intervju o njegovom novinarstvu i počecima, o dolasku u Valjevo, o tome da je „lepo obavezno”, da se može biti novinar, a ne valjati se u blatu...

  • Nemanja Nikolić (foto: Đorđe Đoković)
    Valjevac fudbalski reprezentativac Crne Gore

    Nemanja Nikolić iz Belorusije otišao u Izrael

    Udarna vest u crnogorskom TV dnevniku ovih dana bila je da je fudbalski reprezentativac njihove zemlje Nemanja Nikolić (28) promenio klub i iz BATE Borisova u Belorusiji postao član Hapoela iz Tel Aviva u Izraelu.