KK Metalac (ilustracija) (foto: Đorđe Đoković)
11.02.2017, 21:46

Spartak bolji i u Subotici

č: | fb:

U 17. kolu KLS, igranom večeras, Spartak je u Subotici pobedio Metalac sa 74:68 (23:20, 17:22, 23:11, 11:15) i na taj način Valjevcima nije dozvolio revanš za poraz u Hali sportova, u prvom delu prvenstva.

Opet je Metalac napadački podbacio, pa je posle prednosti od 42:40 sa "velikog odbora" u drugom poluvremenu upisao samo 26 poena. Standardni deficit u skokovima pod oba koša, uz tek 15 poena centarske linije, uz bolji procenat šuta za dva poena bili su presudni po ishod večerašnje utakmice.

Valjevci su u prvom poluvremenu sustizali prednost "golubova", uspeli da preokrenu rezultat, ali su u trećem periodu igre imali "prazne minute", što ni u nešto boljoj poslednjoj četvrtini nisu uspeli da nadoknade.

Najefikasniji u Spartaku bili su Ljubenković i Jelenić sa po 13 poena, te Andrejević sa 18. Pred oko 400 gledalaca sudili su Jovčić, Pecelj i Sedlar.

Metalac: Radivojević 2, Janković 6, Šarenac, Đ. Đukanović 14, B. Đukanović 15, Vasić 7, Jošilo 18 (index 23), Pavlović, Milutinović, Dujković 7, Ostojić, Hukić 2.

Narednog vikenda je pauzra zbog finalnog turnira Koraćevog kupa u Nišu, a potom su na programu utakmice 18. kola KLS u kojima Metalac dočekuje Slogu iz Kraljeva.