Vaterpolo (foto: Đorđe Đoković)
17.03.2018, 21:16

Nišlije bolje od Valjevaca

č: | fb:
U 17. kolu Regionalne A-2 lige Nais je večeras na bazenu u SC Čair pobedio VK Valjevo sa 12:7 (5:0, 2:0, 4:3, 1:4). Gosti su bili oslabljeni neigranjem povređenog Rackova, te Matovića i Radulovića, koji su bili isključeni na prošloj utakmici sa Vojvodinom u Petnici.

Utakmica u Nišu rešena je posle prve dve četvrtine, kada su domaći poveli sa 7:0, pa bolja igra Valjevaca u nastavku osim časnog poraza nije mnogo značila. Nais je, uz Zvezdu, Vojvodinu i Šabac u gornjem delu tabele, a posle serije poraza u nastavku prvenstva VK Valjevo su na tabeli pretekli i Medveščak i Solaris.

Valjevci su sedmi, ispod su samo Cattaro i Zadar. Uprkos tome, uzimajući u obzir sve okolnosti i debitantsku sezonu, ostvareni rezultat je prihvatljiv, a pravo pitanje za sve u klubu je - šta i kako dalje?

Golove za VK Valjevo večeras su postigli Panajotović i Bosić po 2, a Stanić, Mitrović i Đorđević po 1. Marković i Filipović imali su po tri isključenja. Kod Nišlija, Bolović je sa pet golova bio ubedljivo najefikasniji igrač.

U 18. kolu, 24. marta u 18.00 sati, u Petnici gostuje lider Crvena zvezda, koje kao trener vodi srpski trofejni selektor Dejan Savić, a igru nose kandidati za najbolje selekciju Dobožanov i Tankosić. Prilika je to da Valjevci dođu u Petnicu i uveličaju kraj ove vaterpolo sezone.