Zašto ćute SNS i Darko Glišić?

Prostorije SNS u Valjevu

Afere potresaju Valjevo, akteri su gradski funkcioneri, među njima i gradonačelnik, a reakcije nema! Niko se ne oglašava, po sistemu ako se ćuti nije se ni desilo.

Pre pola godine uhapšen je načelnik Gradske uprave za lokalni razvoj, privredu, urbanizam i komunalne poslove i službenik u toj Gradskoj upravi pod sumnjom primanja i davanja mita, zloupotrebe službenog položaja, zloupotreba u vezi sa javnim nabavkama i falsifikovanja službenih isprava.

 

Pre  dva i po meseca poverenik za samostalnost javnog tužilaštva dr Goran Ilić podneo je izveštaj Državnom veću tužilaca o tome da je gradonačelnik Valjeva u avgustu pretio osnovnom javnom tužiocu u Valjevu i vređao ga.

 

Pre 16 dana policija je podnela krivične prijave protiv bivšeg i sadašnjeg načelnika Gradske uprave za društvene delatnosti, finansije, imovinske i inspekcijske poslove zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela zloupotreba službenog položaja.

 

Ćute čelnici grada, ćute njihove partije SNS i SPS - vladajuća koalicija. Gradonačelnik Valjeva Slobodan Gvozdenović je izjavio da "ne može da govori za medije o incidentu sa osnovnim javnim tužiocem bez odobrenja SNS-a čiji je član".

 

Da li gradonačelnik zaista nema odobrenje svoje partije, da li je to izgovor ili opravdanje za ćutanje, i kakav je stav SNS-a kada je reč o aferama koje potresaju Valjevo, Kolubarske.rs pitale su predsednika IO SNS-a Darka Glišića.

 

Glišiću sam postavila nekoliko pitanja s obzirom na to da je visoki funkcioner naprednjaka, ali i zbog toga što se u nekoliko navrata i slučajeva Slobodan Gvozdenović javno pozivao na Darka Glišića, naglašavajući da ima njegovu podršku.

 

Deset pitanja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ova pitanja, koja sam pre 11 dana mejlom poslala, predsednik IO SNS-a Darko Glišić do danas nije odgovorio.

 

 

Političari i oni koji su na vlasti izabrali su ćutanje umesto javnosti rada i odgovornosti. Oni očigledno, kada je reč o aferama, zloupotrebama, krivičnim prijavama, hapšenjima, nemaju politički stav, pravdajući se time da ne žele da se mešaju i da utiču na rad pravosudnih organa.

 

Na taj način, prećutno, štite svoje kadrove i članove, umesto da javnim iznošenjem političkog stava, koji se gromoglasno saopštava građanima samo u predizbornoj kampanji, pomognu funkcionisanje pravne države.

 

Narodna izreka kaže da je ćutanje zlato. Ali šta ovim ćutanjem dobijaju građani Valjeva i društvo u celini, i kakve su posledice za sadašnjost i budućnost, o tome se ne govori. A trebalo bi, zato što je ova tema važnija od asfaltiranja jedne ulice, postavljanja bandera, dočeka Nove godine i slično o čemu vlast javnost redovno, preko medija, obaveštava.

 

P. S. Ako neko nekad i negde reši da odgovori na ova pitanja, dodala bih još jedno: da li će opet za sve biti krivi "pojedini novinari", posebno oni "zlonamerni i isfrustrirani"?