Dobitnici Vidovdanske nagrade (foto: Dragana Nedeljković)
Dobitnici Vidovdanske nagrade (foto: Dragana Nedeljković)
29.06.2022, 10:28

Vidovdnske nagrade najboljim ubskim đacima i pedagozima

č: | fb:

U prepunoj sali Domu kulture sinoć je organizovana tradicionalna svečanost povodom dodele Vidovdanskih nagrada najboljim ubskim osnovcima i srednjoškolcima i njihovim pedagozima, koji su u protekloj školskoj godini ostvarili izvanredne uspehe u školi i zapažena postignuća na takmičenjima najvišeg ranga.

 

Ukupno je dodeljeno 155 nagrada, od čega 126 "vukovcima" i najuspešnijima na državnim i međunarodnim nadmetanjima, a 29 njihovim nastavnicima i profesorima. Za te namene, lokalna samouprava obezbedila je sredstva u iznosu od 1.484.000 dinara, i to 1.259.000 dinara u okviru programa osnovnog obrazovanja i 225.000 dinara za srednje obrazovanje.

Ivana Nikolić uručuje nagradu

Ivana Nikolić uručuje nagradu (Foto: Dragana Nedeljković)

 

Nagrade je uručila predsednica Skupštine opštine Ub Ivana Nikolić i čestitala učenicima na dosadšnjem uloženom naporu i trudu da postignu izuzetne rezultate. Kako bi bili motivisani da nastave da nižu uspehe, talentovanim i vrednim đacima lokalna samouprava od 2012. godine dodeljuje Vidovdanske nagrade, kao podršku njihovom radu i znanju.

 

- Ponosni smo na to što svake godine ima sve više učenika koji zaslužuju ovu nagradu i volela bih da se tako nastavi i u narednom periodu, jer vi ste najsvetlija budućnost Opštine Ub. Naša lokalna samouprava obrazovanje stavlja na vrh liste prioriteta, pa tako ulažemo u izgradnju novih školskih objekata i rekonstrukciju postojevićih, u nabavku nove opreme, ali i na jedan ovakav prigodan način trudimo se, u okviru mogućnosti, da nagradimo vaš trud, znanje i postignuća. Želim vam da nastavite dobro da učite i stičete nova znanja, jer znanje je nešto što vam niko nikada ne može oduzeti, uvek ga nosite sa sobom - poručila je predsednica Skupštine opštine Ub Ivana Nikolić, poželevši učenicima i prosvetnim radnicima uspeh, sreću i zdravlje u daljem životu.

 

DOBITNICI VIDOVDANSKE NAGRADE

 

Nosioci diplome "Vuk Karadžić" po završenoj srednjoj školi (20.000 dinara)

         

Tehnička škola Ub: Marija Manojlović i Nikola Marjanović; Gimnazija „Branislav Petronijević“ Ub: Sandra Đurić, Nevena Jakovljević, Tijana Lukić i Luka Mijailović.

 

Nosioci diplome "Vuk Karadžić"vpo završenom osnovnom školovanju (10.000 dinara)

           

OŠ "Dušan Danilović" Radljevo: Sara Teodosijević i Mihailo Radulović; OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Mateja Lukić, Milica Leštarić, Jovan Matić i Tanja Isailović; OŠ "Milan Munjas" Ub: Milica Petković, Anja Gorčić, Andrej Tauz, Nada Stefanović, Viktorija Radaković, David Đorđević, Filip Marković, Andrea Tadić, Cveta Gajin, Janja Marković, Mirka Petrović i Milica Teodosić.

 

Učenici koji su osvojili 1. mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (15.000 dinara)

 

OŠ "Rajko Mihailović": Lazar Živković; OŠ "Milan Munjas": Anja Gorčić, Kristina Jovančić, Dunja Martić, Lucija Rogić, Anđela Veselinović, Anja Veselinović, Ana Novković, Mirka Petrović i Milica Teodosić; ŠOMO "Petar Stojanović" Ub: Sara Sofija Đokić, Elena Stanojlović, Neda Stanojlović, Ljubica Panić, Minja Milenković, Kristina Jovanović, Hana Đokić, Stefan Kaplarević, Milica Adamović, Jovan Simeunović, Kristina Ašković, Nikolina Stefanović, Lenka Obradović, Nina Ilić, Ana Adamović Jugović, Helena Ivanović, Filip Filipović, Anastasija Ninković, Sara Tubić, Jana Krstić i Dunja Marković;

 

Učenici koji su osvojili 2. mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (12.000 dinara) 

 

OŠ "Rajko Mihailović": Ognjen Pucarević, Stefan Glišić, Nina Đokić, Anastasija Lazarević, Rada Mitrović i Nevena Pucarević; OŠ "Milan Munjas!: Vukašin Đokić, Magdalena Kuzmanović, Andrijana Maksimović, Teodora Ranković, Nikolina Isić, Mina Matić, Anja Petrović, Jana Milosavljević, Sara Stojčić, Nikolina Radojević i Lena Stefanović; ŠOMO "Petar Stojanović": Izabela Lugo Ordaz, Danica Kadović, Iva Mitrović, Kasija Ivanović i Ognjen Milenković.

 

Učenici koji su osvojili 3. mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (10.000 dinara)

 

Gimnazija "Branislav Petronijević": Nađa Jakovljević; OŠ "Rajko Mihailović": Teodora Mitrović, Vasilije Rikanović, Danica Đorđević, Dejan Jovanović, Nikola Jovanović, Željana Čobić i Mila Milanović; ŠOMO "Petar Stojanović": Anastasija Lepović i Sanja Mijailović.

 

Učenicima koji su bar jednom učestvovali na republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (5.000 dinara)

 

Tehnička škola "Ub": Marko Kiselčić, Tomislav Pavlović, Sandra Mijatović i Đorđe Đelmaš; Gimnazija "Branislav Petronijević": Nikola Vatazević, Iva Mitrović, Anastasija Dudić, Nađa Bojić, Ilija Dudić, Ivona Prokić i Kristina Ilić; OŠ "Dušan Danilović": Snežana Matić i Filip Vujanović; OŠ "Rajko Mihailović": Mihailo Hadžić, Nikola Timotić, Sara Radovanović, Aleksandar Breković, Mateja Mijatović, Ana Bukovčić, Angelina Lazarević, Isidora Mitrović, Andrej Nikolić, Marija Stanić, Vladimir Jovičić, Sonja Breković, Milica Pantelić, Ivana Glišić, Danijela Ljubomirović, Aleksandar Čanić, Mihajlo Marjanović i Jovan Matić. OŠ "Milan Munjas": Jovana Jeremić, Aleksandra Maksimović, Sara Bakić, Filip Marković, Katarina Jakovljević, Lana Petković i Jovana Kević.

 

Učenici koji su osvojili prvo mesto na okružnom takmičenju, a u njihovim uzrasnim kategorijama nije predviđen republički rang (3.000 dinara)

 

OŠ "Milan Munjas": Stefan Novaković.

 

Nastavnici i profesori čiji su učenici osvojili 1, 2. ili 3. masto na jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (8.000 dinara)

 

Gimnazija "Branislav Petronijević": Željka Mitrović; OŠ "Rajko Mihailović": Goran Kosanić; OŠ "Milan Munjas": Dragana Mičev Pavlović, Nemanja Stević i Miroslav Jović; ŠOMO "Petar Stojanović": Aleksandra Nikolić, Zorana Matić, Aleksandra Bengin, Tanja Maksimović, Teuta Aslani Đurđević, Anita Petrović i Teodora Mitrović.

 

Nastavnici i profesori čiji su učenici učestvovali na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri (4.000 dinara)

 

Tehnička škola "Ub": Jelena Ranković, Branislav Mitrović, Vladimir Veselinović i Veroljub Nikolić; Gimnazija "Branislav Petronijević": Milica Milošević Manojlović, Mira Đokić, Marina Milošević i Mirjana Obradović; OŠ "Dušan Danilović": Milena Milovanović i Nebojša Vulićević; OŠ "Rajko Mihailović": Slaviša Milanović; OŠ "Milan Munjas": Mirjana Dudić, Marija Olači, Sanja Mitrović, Vesna Todorović i Vera Milivojević.

 

Nastavnici i profesori čiji su učenici osvojili prvo mesto na okružnom taѕkmičenju, a da u njihovim uzrasnim  kategorijama nije predviđen republički rang (2.00: Veran Jadžić.

 

 

Aktuelno

Mountain Music Fest  (MMF) (foto: Đorđe Đoković)
Sedmo izdanje Pre 16 sati 48 minuta

Mountain Music Fest ovog vikenda na Divčibarama

Sedmo izdanje Mountain Music Festa (MMF) biće održano ovog vikenda, od 12. do 14. avgusta na Divčibarama. Nastupiće 20 izvođača domaće i regionalne muzičke scene. Program za posetioce različitih...  · 1 komentar

Bez kraja - Ilustracija Dušan Arsenić (foto: )
Bez kraja 10.08.2022

"Bilo kakva da je, moja je!"

Šta znači biti "za svoju zemlju" odnosno "svoj narod", što je zahtev za koji se obično smatra nečim o čemu nema spora? (Pa ni razmišljanja). Za zemlju geografski ili demografski, za teritoriju ili...  · 1 komentar