Gužvin memorijal
28.01.2017, 21:33

U finalu: Zvezda – Metaloplastika

U finalu 6. "Memorijala Nikole Jevremovića Gužve" u rukometu, sutra od 19.00 sati u Hali sportova, igraju Crvena zvezda i Metaloplastika iz Šapca, prošlogodišnji pobednik. Za treće mesto, od 17.00 sati, igraće Partizan i ORK Metalac. U večerašnjim utakmicama, Šapčani su bili bolji od Partizana 43:35 (18:16), a crveno-beli od ORK Metalca 31:26 (14:13).

Posle ravnopravnog prvog poluvremena presudio je početak nastavka susreta crno-belih i "plastičara", koji su čvrstom odbranom obezbedili kontranapade i stekli prednost od sedam golova. Kod metaloplastike najefikasniji su bili Dragićević 5, Vorkapić 10, Dakić 5, Đukić 7 i Marković 5, a kod Partizana su prednjačili Mršulja 9, Jokić i Stojanović po 4.

ORK Metalac se dobro držao protiv Crvene zvezde, pa je i na ovoj utakmici odluka pala u drugih 30 minuta igre, kada je goste "spašavao" golman Ljubenović sa ukupno 16 odbrana (uz jedan sedmerac). Kod crveno-belih Matičić je postigao 8, a Andrejević i Ljubojević po 4 gola. Za Valjevce najefikasniji su bili Radojičić 7, Milinković 5 i Beljić 4, dok je golman Simeunović imao pet odbrana.

Nikola Jevremović je gužva je bio igrač Metalca, Zvezde i Metaloplastike, a kao trener vodio je i Partizan, Crvenku, Fidelinku, Pelister, Berane, Budućnost iz Podgorice, te mlađe selekcije Srbije i Jugoslavije.

Divčibare (foto: Ilya Konov)