Valjevska bolnica: 16 minuta tišine za žrtve Novog Sada

16 minuta tišine ispred Valjevske bolnice
16 minuta tišine ispred Valjevske bolnice

I ovog petka deo zaposlenih u valjevskoj bolnici održao je svoj redovni protest u tišini, nastavljajući time svoju komemorativno-protestnu akciju koja traje od decembra prošle godine.

Tačno 16 minuta ćutanja posvećeno je sećanju na 16 tragično stradalih žrtava u nesreći prilikom pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, 1. novembra 2024. godine.

Okupljeni ispred valjevske zdravstvene ustanove u 11 časova i 52 minuta, u vreme kada se nesreća dogodila, medicinski radnici su ponovo nosili transparent "Zdravstvo je uz studente". Oni jasno poručuju da podržavaju studente i njihove profesore u svim njihovim zahtevima za utvrđivanje odgovornosti.

Akcija, kojoj su se zaposleni u valjevskoj bolnici pridružili prvi put 27. decembra 2024. godine, od tada se održava svakog petka, postajući simbol kontinuiteta u zahtevima za pravdom i odgovornošću.