Registracija Prijava preko FB

Tema: Mediji

• NUNS
    Saopštenje

NUNS osudio uvredljivo ponašanje valjevske vlasti prema Dariji Ranković

NUNS osuđuje diskriminatorsko ponašanje gradske uprave Valjeva prema novinarki Dariji Ranković, urednici portala Kolubarske.rs "Saopštenje gradonačelnika obiluje neistinama, te je njime potvrđeno da naše pisanje smeta lokalnim vlastima", rekla je za NUNS Darija Ranković.

• Ana Marković, Jelena Nikolić Lekić, Nemanja Rasulić i Veseljko Belušević (foto: Kolubarske.rs)
    Zbog zabrane da uđe na konferenciju za novinare

Izvinjenje Saveta Tešnjarskih urednici Kolubarskih.rs

"Niko od nas nije rekao obezbeđenju da Vas ne pusti na konferenciju za novinare, a zbog neprijatnosti koju ste doživeli na ulazu, Savet Tešnjarskih večeri Vam se izvinjava", rekli su članovi Saveta Tešnjarskih večeri novinarki i urednici internet novina kolubarske.rs.

• Konferencija za novinare (foto: Kolubarske.rs)
    Otišli su korak dalje

Obezbeđenje mi je zabranilo ulazak na konferenciju za novinare na koju sam uredno pozvana!

Gradska vlast je primenila prinudu, tako što mi danas nije dozvoljeno da uđem na konferenciju za novinare na koju sam uredno pozvana. Slučaj sam prijavila policiji tražeći da se utvrdi identitet radnika obezbeđenja, kao i lica po čijem nalogu ili ovlaščenju mi je zabranio ulazak na konferenciju za novinare.

• UNS (foto: UNS)
    Saopštenje

UNS: Hitno pronaći ko stoji iza medijskog linča Darije Ranković

Udruženje novinara Srbije zaprepašćeno je uvredama na internet stranici valjevskapodvala.com koje su upućene valjevskoj novinarki Dariji Ranković i traži da policija i tužilaštvo hitno utvrde ko stoji iza ovog medijskog linča.

• Aleksandar Vučić (foto: Đorđe Đoković)
    Saopštenje za javnost TV Naša

Vučić neće da gleda Chanel tašnice, ali hoće da nosi Cesare Attolini sakoe

Aleksandar Vučić - borac "za bolji život građana" na svojim susretima sa njima, nosi "Loro Piano" jaknu od 3.000 evra i sakoe "Cesare Attolini" od 2.700 evra, navodi se u saopštenju TV Naša.

• Branko Ružić i Slobodan Gvozdenović (foto: Đorđe Đoković)
    Saopštenje

UNS: Valjevski čelnici da ne diskriminišu novinare

Udruženje novinara Srbije (UNS) protestuje što su čelnici Grada Valjeva diskriminisali novinare i odlučili da o poseti ministara Branka Ružića i Slavice Đukić Dejanović obaveste samo neke medije, čime su prekršili Zakon o javnom informisanju i medijima.

• Izjave za medije Ružić i Gvozdenović (foto: Đorđe Đoković)
    Sve duža Gvozdenovićeva lista nepoželjnih medija

Ružić: "Niste pozvani, ali niste ni sprečeni da dođete!"

Novinari desetak medija, odlukom gradonačelnika Slobodana Gvozdenovića, nisu pozvani na konferenciju za novinare povodom posete Valjevu ministra Branka Ružića. "Niste pozvani, ali niste ni sprečeni da dođete", kaže Ružić. Možda je to sledeći korak, nameće se zaključak.

• Sala Gradskog veća (foto: Kolubarske.rs)
    Svi gradonačelnikovi ljudi

U čijim džepovima završava pet miliona dinara od "usluga informisanja"?

Od pet miliona dinara, za PR priloge i tekstove, pola miliona dobija "Vujić" televizija, a 250.000 dinara Studio B. Preostali iznos pretežno će dobiti oni koji su na beogradskoj adresi Džona Kenedija 51/3 sa kojima gradonačelnik Slobodan Gvozdenović već duže vreme intenzivno i sveobuhvatno sarađuje.

• Budžetski džak (ilustracija Dušan Arsenić)
    Valjevo

"Zorica Jelača dobila preko 5,2 miliona dinara za informisanje iz kase Valjeva" – "ispravka"

U tekstu pod nazivom "Zorica Jelača dobila preko 5,2 miliona dinara za informisanje iz kase Valjeva", objavljenog 26.03.2019. godine, piše da je član Komisije za ocenu projekata podnetih na Konkurs za sufinansiranje projekata proizvodnje medijskih sadržaja iz oblasti javnog informisanja, podizanja kvaliteta informisanja osoba sa invaliditetom i nacionalnih manjina u 2019, Miloš Lazić, novinar Srpskog telegrafa.

• Televizija (Ilustracija) (foto: Đorđe Đoković)
    "Pet minuta gromoglasne tišine"

Na Svetski dan slobode medija udruženja ukazuju na sve veće pritiske

Širom sveta i u Srbiji danas se obeležava Dan slobode medija, uz ukazivanje na sve veći pritisak i sve teži položaj medijskih radnika. Danas od 11.55 do 12.00 akcija "Pet minuta gromoglasne tišine"... UNS je medije pozvalo da tokom akcije emituju njihov proglas.