Dobitnici Vidovdanske nagrade (foto: Dunja Kaplarević)
Dobitnici Vidovdanske nagrade (foto: Dunja Kaplarević)
30.06.2021, 06:22

Nagrađeni najbolji ubski đaci i pedagozi

č: | fb:

Vidovdanske nagrade, koje lokalna samouprava tradicionalno dodeljuje najboljim ubskim osnovcima, srednjoškolcima i njihovim pedagozima, uručene su na prigodnoj svečanosti u velikoj sali Doma kulture. Za te namene, Opština Ub obezbedila je sredstva u iznosu od 1.050.000 dinara.

 

Ove godine ukupno je dodeljeno 106 nagrada, od čega 94 vukovcima i najuspešnijima na državnim takmičenjima iz pet osnovnih i dve srednje škole, a 12 njihovim profesorima i nastavnicima.

 

Nagrade je uručio predsednik ubske opštine Darko Glišić koji je rekao da mu već deset godina svaki Vidovdan ulepša druženje sa najboljim đacima.

 

"Mislim da nema većeg zadovoljstva nego da sa onima koji predstavljaju budućnost ne samo naše opštine, već i države provedete neko vreme, da im stisnete ruku, čestitate na postignućima, zahvalite što su vredni i predani i onoliko koliko možete nagradite", bio je kratak Glišić, koji je učenicima poželeo uspeh u životu i daljem školovanju.  

 

Nosioci diplome "Vuk Karadžić" po završenoj srednjoj nagrađeni su sa po 20.000 dinara, dok su po 10.000 dinara dobili mali maturanti sa svim peticama u dnevniku tokom osnovnog obrazovanja. Novčani iznosi od 15.000, 12.000 i 10.000 dinara pripali su đacima za osvojeno prvo, drugo i treće mesto na republičkim takmičenjima, a učenici koji su učestvovali na smotrama najvišeg ranga nagrađeni su sa po 5.000 dinara. 

 

Nastavnicima i profesorima čiji su učenici osvojili prvo, drugo ili treće mesto na jednom republičkom takmičenju dodeljeno je po 8.000 dinara i upola manje onima čiji su đaci učestvovali na takvim takmičenjima.

 

Dobitnici Vidovdanske nagrade

 

Nosioci diplome "Vuk Karaić" po završenoj srednjoj školi:

 

Gimnazija "Branislav Petronijević": Teodora Ivanović, Ivana Nešić, Ana Tešić, Ilija Vatazević, Andreja Damnjanović, Sara Marković i Katarina Pavlović; Tehnička škola "Ub": Marko Radivojević i Maksim Maksimović.

 

Nosioci diplome "Vuk Karadžić" po završenom osnovnom školovanju:

 

OŠ "Milan Munjas" Ub: Lana Dimitrijević, Nađa Jakovljević,Teodora Ječmenica, Sofija Veselinović, Tamara Živković, Vuk Jakovljević, Vuk Kosić, Iva Leontijević, Anela Radovanović, Elena Subotić, Nađa Tauz, Milica Adamović, Nađa Bojić, Anastasija Dudić, Sara Kuzeljević, Ivana Lukić, Nevena Marjanović, Iva Mitrović, Dunja Purić, Ana Ristivojčević, Natalija Teodosić, Vasilisa Tomić, Matija Cvetković, Mladen Kiselčić, Nemanja Marjanović, Vukašin Milosavljević, Anđela Isailović, Tijana Pantelić, Darko Teodosić i Lazar Ivković; OŠ "Sveti Sava" Pambukovica: Ilija Isić i Nataša Milošević; OŠ "Dušan Danilović" Radljevo: Vladimir Radojičić.

 

Učenici koji su osvojili prvo mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri:

 

ŠOMO "Petar Stojanović" Ub: Izabela Lugo Ordaz, Elena Stanojlović, Neda Stanojlović, Ljubica Panić, Minja Milenković, Kristina Jovanović, Hana Đokić, Stefan Kaplarević, Milica Adamović, Jovan Simeunović, Kasija Ivanović i Kristina Ašković.


OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Lazar Živković; OŠ "Milan Munjas" Ub: Nađa Jakovljević.

 

Učenici koji su osvojili drugo mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri:

 

OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Aleksandra Ašković; OŠ "Milan Munjas" Ub: Anastasija Dudić; ŠOMO "Petar Stojanović" Ub: Sara Sofia Đokić.

 

Učenici koji su osvojili treće mesto na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri:

 

OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Anastasija Lazarević, Marija Stanić, Anđela Stefanović, Rada Mitrović, Veljko Mitrović i Mladen Lukić; Gimnazija "Branislav Petronijević" Ub: Ivona Prokić.

 

Učenici koji su bar jednom učestvovali na republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri

 

OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Milica Jovanović, Katarina Banović, Andrej Nikolić, Teodora Mitrović, Uroš Vićentić, Nataša Timotić, Dragana Milanović, Amanda Bećiri, Danica Đorđević, Vladimir Jovičić, Sara Breković, Sonja Breković, Aleksandar Breković, Jovana Mirković, Jovana Jevrić, Nikola Ljubomirović, Aleksandar Čanić, Tanja Isailović, Milica Leštarić, Ognjen Bukovčić, Mihajlo Marjanović, Željana Čobić, Marijana Kovačević i Dejan Jovanović; OŠ "Sveti Sava" Pambukovica: Ilija Isić; OŠ "Milan Munjas" Ub: Sofija Velimirović; Gimnazija "Branislav Petronijević" Ub: Jovana Velimirović i Kristina Ilić.

 

Nastavnici i profesori čiji su učenici osvojili 1, 2. ili 3. masto na jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri:

 

ŠOMO "Petar Stojanović" Ub: Aleksandra Nikolić, Zorana Matić, Aleksandra Bengin, Tanja Maksimović i Teuta Aslani Đurđević; Gimnazija "Branislav Petronijević": Marina Milošević; OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Goran Kosanić; OŠ "Milan Munjas" Ub: Mirjana Dudić i Veran Mijatović.

 

Nastavnici i profesori čiji su učenici učestvovali na bar jednom republičkom ili međunarodnom takmičenju ili smotri:

 

Gimnazija "Branislav Petronijević": Mira Đokić; OŠ "Rajko Mihailović" Banjani: Slaviša Milanović; OŠ "Sveti Sava" Pambukovica: Marija Lazić.

 

 

Aktuelno

Gradska kuća (foto: Đorđe Đoković)
Gost-post: dr Slobodan Ilić Pre 14 sati 6 minuta

Odgovornost "ne stanuje" u "sivonji"

Interes odgovornih za budžet jeste da se istina o trošenju sredstava skloni, a oni direktniji bi rekli sakrije od građana i zato se trude da programski budžet i sve oko njega bude velika "crna...  · 3 komentara