Radovi na izgradnji vodovodnog sistema (foto: www.mionica.rs)
Radovi na izgradnji vodovodnog sistema (foto: www.mionica.rs)
24.02.2023, 10:11

Bolje vodosnabdevanje za mionička sela

č: | fb:

U opštini Mionica u toku je izgradnja vodovodnog sistema Ključka vrela vrednog oko 130 miliona dinara čime će se značajno unaprediti vodsnabdevanje u deset mioničkih sela. Ovaj projekat finansira opština, a u Đurđevcu, Šušeoci, Klašniću, Radobiću, Sankoviću, Rajkoviću, Robajama i Ključu biće u velikoj meri poboljšan kvalitet vodosnabdevanja, dok će u Golupcu i Osečenici sistem biti znatno rasterećen sa većim količinama vode.

 

Radove je obišao predsednik opštine Mionica Boban Janković koji je istakao da meštani ovih sela znaju koliko je ovo značajan projekat.

 

- Verujem u trud, rad i posvećenost. A najponosniji sam na činjenicu da ćemo rešiti problem vodosnabdevanja u deset sela. Uverio sam se da radovi napreduju ubrzano, a mi ćemo dati sve od sebe da Ključka vrela što pre završimo jer znamo koliko je to važno. Dobro je da smo završili i cevovod Kotline-Rajković koji je značajan za ovaj projekat. Imamo sušne periode i vodu moramo da obezbedimo. Građanima smo obećali da ćemo raditi Ključka vrela i to moramo završiti – rekao je Janković.

Janković obilazi radove

Janković obilazi radove (Foto: www.mionica.rs)

 

Kapacitet izvorišta je oko 20 litara u sekundi, a biće izgrađene i dve crpne stanice.

 

- Za rekonstrukciju vodovodnog sistema Kotline-Rajković, uz pomoć Vlade Republike Srbije izdvojili smo blizu 20 miliona dinara. Takođe u Šušeoci i Đurđevcu je završeno 6 kilometara razvodne mreže. Započeli smo i projekat vodovoda u Gornjem Mušiću i Todorin Dolu gde ćemo takođe rešiti probleme. Razvodnu mrežu uradili smo i u Sankoviću i Klašniću – rekao je Janković.

 

Aktuelno

Štrajk upozorenja u HK Krušik (foto: Kolubarske.rs)
Čeka se odluka Nadzornog odbora Pre 19 sati 9 minuta

Održan jednočasovni štrajk upozorenja u Krušiku

Nezadovoljni radnici valjevske fabrike "Krušik", uz podršku četiri reprezentativna sindikata, održali su jednočasovni štrajk upozorenja, ispred pogona u krugu fabrike. Prema rečima predstavnika...  · 22 komentara

Valjevo (aerozagađenje) (foto: Đorđe Đoković)
Što više objekata priključiti na daljinsko grejanje Pre 22 sati 46 minuta

Prezentacija dokumenta "Energetska politika Valjeva"

Valjevo može da koristi geotermalne izvore, biomasu i solarnu energiju, kako bi se priključilo na sistem daljinskog grejanja čime bi se smanjila upotreba fosilnih goriva, ali i zagađenje vazduha,...  · 1 komentar

Takmičenje u plesu (foto: www.mionica.rs)
Državno prvenstvo Pre 19 sati 49 minuta

Najbolji sportski plesači Srbije i regiona u Mionici

Mionica je bila domaćin plesnog spektakla sa oko 500 učesnika iz 24 kluba. Luka Dugalić i Barbara Vlajković su šampioni u standardnim plesovima u kategoriji do 21 godine.