Metalac - Tamiš (arhiva) (foto: Đorđe Đoković)
31.05.2015, 19:55

Metalac lako sa Tamišem

Večerašnjom pobedom protiv Tamiša u Pančevu od 90:51 (19:15, 23:16, 27:8, 21:12) košarkaši Metalca načinili su važan korak ka ispunjenju ovosezonskih ciljeva. Istu važnost ima i pristup igri, ozbiljnost tokom svih 40 minuta, posebno u drugom poluvremenu, kada su se domaćini mučili da u ukupnom skoru pređu 50 poena.

U prvih 20 minuta, Valjevci su povremeno imali problema, posebno u onom delu kada je iskusni centar Vuk Ivanović, koji je u svojoj karijeri stizao i do Brazila, propisno namučio visoke igrače Metalca, pa je više no obično igrao borbeni Miloš Janković, koji je, iako najniži, jedina klasična „petica“.

Na odmor se otišlo sa, ispostaviće se, skromnih 11 poena razlike (42:31), a u nastavku sve je bilo „tečnije“, posebno šuterska partija, za dva i tri poena, nekoliko igrača Metalca, koji su potpuno razbili odbranu Tamiša, pa ni tajm-auti trenera Jovičića nisu mogli ništa da promene. Uz to, Valjevci su pokretljivom odbranom, od pritiska na loptu pod košem Pančevaca do povremene zone u svom reketu, naterali domaće igrače na šuteve spolja iz pozicija koje unapred nisu ništa obećavale.

Preko 20 razlike za Metalac bilo je u 26. minutu (54:35),  a u 30. je bilo i više od 30 poena prednosti (67:36). Do kraja utakmice jedino se postavljalo pitanje da li će Tamiš izgubiti sa više od 40 poena razlike, što se, ipak, nije dogodilo.

Malešević je opet pokazao koliko je bitan igrač za Metalac. Šansu su dobili svi osim „pleja“ Ljubičića za koga pretpostavljamo da će biti starter, u utorak, protiv Konstantina, kako bi pokazao da je u Nišu imao loš dan.

Sportska dvorana „Strelište“ u Pančevu. Gledalaca: oko 500. Sudije: Glišić i Juras (Beograd), Stefanović (Kraljevo). Delegat: Ličina (Zrenjanin).

Tamiš: Hukić 4m Đorđević 2, Kruščić 3, Drobnjak 5, Manojlović 4, Simić 12, Milošević 2, Vujović 4, Isailović 1, Radović 2, Ivanović 12, Ilić.

Metalac: Malešević 20, Protić 2, Janković 9, Kutlešić 17, Otašević 3, Majstorović 9, Jevtović 8, Jošilo 2, Ljubičić, Rakićević 2, Todorović 10, Jeremić 8.

Metalac je treći na tabeli sa skorom 7/5, a u utorak, 2. juna (19.30), u Hali sportova dočekuje niški Konstantin, U poslednjem kolu, 4. juna, sledi gostovanje FMP u Železniku, a potom polugfinale plej-ofa za titulu državnog prvaka, koju brani Partizan, verovatni Metalčev protivnik.