Gradsko veće (foto: Đorđe Đoković)
Gradsko veće (foto: Đorđe Đoković)
07.09.2020, 06:42

Na prvoj sednici novog Gradskog veća i novinari

č: | fb:

Prva sednica novog saziva Gradskog veća biće održana danas u 14 časova, a na dnevnom redu izvršenje budžeta Valjeva za 2020. godinu i završni račun budžeta za prošlu godinu.

 

Nakon više od tri godine, koliko sednicama Gradskog veća nisu prisustvovali, novinari su pozvani na prvu sednicu nove izvršne valjevske vlasti.

 

Tako je ispunjeno jedno od predizbornih obećanja gradonačelnika Lazara Gojkovića koji je rekao da će rad nove vlasti biti transparentniji nego što je to bio prethodnog gradskog rukovodstva i da će sednice Gradskog veća ponovo biti javne tako da će im prisustvovati novinari, i to bez izuzetka, svih valjevskih medija.

 

Podsećam, bivši gradonačelnik Slobodan Gvozdenović i članovi Gradskog veća su u aprilu 2017. godine odlučili da "radi boljeg i sadžajnijeg informisanja građana" sednicama Gradskog veća ne prisustvuju novinari. Od tada su sednice bile zatvorene za javnost, a o usvojenim odlukama građani su informisani preko saopštenja Kabineta gradonačelnika koja su često bila štura i nepotpuna.

 

Sudeći prema dnevnom redu, članovi Gradskog veća će na današnjoj sednici povući jednu od poslednjih odluka koju je donelo prethodno Gradsko veće, i to na telefonskoj sednici, da se na 45 dana obustavlja finansiranje pojedinih izdataka iz budžeta. Takođe novo Gradsko veće promeniće još jednu odluku prethodnog rukovodstva, a ona se odnosi na povećanje zarada gradskih funkcionera, koja je usvojena u julu 2018. godine. Predlog odluke o koeficijentima za isplatu zarada postavljenih lica, kao i plata načelnika i njegovog zamenika biće danas na dnevnom redu.

 

Među 15 tačaka dnevnog reda prve sednice novog Gradskog veća je i predloga rešenja o davanju saglasnosti na predlog odluke o izmenama i dopunama pravilnika o uslovima i postupku upisa dece u predškolsku ustanovu.

 

Na lokalnim izborima u Valjevu SNS je osvojila apsolutnu većinu ili 31 od 51 odborničkog mesta u Skupštini grada, lista SPS-JS ima 16 odbornika, listi "Aleksandar Šapić - Pobeda za Valjevo" pripala su dva odbornička mandata, dok su po jedno mesto u valjevskom parlamentu osvojili "Za kraljevinu Srbiju" (POKS - Monarhistički front) i GG Lokalni front Va - Slobodni ljudi.

 

Valjevsku vlast pored naprednjaka čini i Šapićev Srpski patriotski savez (SPAS), koji je u podeli funkcija dobio jedno mesto u Gradskom veću.

Aktuelno

Manastir Ćelije (ilustracija) (foto: Đorđe Đoković)
Saopštenje Ekološkog društva Gradac Pre 11 sati 51 minuta

Za prvomajske praznike nije dozvoljeno kampovanje u Ćelijama

Za prvomajske praznike neće biti dozvoljeno kampovanje na lokaciji Ćelije, neposredno ispod manastira, saopštilo je Ekološko društvo Gradac, upravljač zaštićenog prirodnog dobra. "Sve je spremno...

Zbor građana MZ Krušik (foto: Kolubarske.rs)
Donete odluke Pre 23 sati 59 minuta

Prvi zbor građana Mesne zajednice "Krušik"

Građani Mesne zajednice "Krušik", po broju birača najveće na teritoriji Valjeva, održali su zbor građana na kome su usvojili nekoliko odluka... "Mesna zajednica će ponovo biti u službi svojih...  · 4 komentara

Medalje za Karate klub 014 (foto: Karate klub 014)
Uspeh karatista KK 014 Valjevo 29.04.2025

Dva državna prvaka i jedan viceprvak

Na državnom prvenstvu u karateu, Karate klub 014 Valjevo učestvovao je sa četiri takmičara i ostvario odlične rezultate - dva državna prvaka i jedan viceprvak.