Darija Ranković
Novinarka sa višegodišnjim iskustvom i urednica koja rado citira Lazu Kostića: "Onaj ko je i sam rob, nikada neće osloboditi drugog!". Voli ruske klasike, francuske filmove, italijanske cipele i domaću muziku.
Novinarka sa višegodišnjim iskustvom i urednica koja rado citira Lazu Kostića: "Onaj ko je i sam rob, nikada neće osloboditi drugog!". Voli ruske klasike, francuske filmove, italijanske cipele i domaću muziku.
Aktivisti Lokalnog fronta Va su ispred Gradske kuće, uoči skupštinskog zasedanja, zatražili od odbornika da pokrenu postupak za razrešenje gradonačelnika Slobodana Gvozdnovića, zbog toga što je nesposoban i nedostojan funkcije na koju je izabran.
Savez za Srbiju je "nevidljiv" jer ga nema u nacionalnim medijima, rekao je u Valjevu lider demokrata Zoran Lutovac. Uprkos tome Savez za Srbiju je druga politička snaga u državi. Lutovac je poručio da je, pored promene sistema, važno menjati i političku kulturu.
Na javni poziv za prodaju Valjevske pivare, do predviđenog roka 5. oktobra 2018. godine, nije pristigla nijedna ponuda. Danas, umesto da budu otvorene ponude, konstatovano je da nema zainteresovanih kupaca.
Proteklog vikenda su na Divčibarama održani tradicionalni "Dani gljiva" u oganizaciji Gljivarskog društva Valjevo. Na trodnevnoj manifestaciji je bilo preko 1000 posetilaca. Želja organizatora je da i Divčibarci prepoznaju manifestaciju kao šansu za afirmaciju turističkih posebnosti ovih krajeva.
Festival duvan čvaraka koji je, prema tvrdnji organizatora, posetilo oko 100.000 ljudi, otvorio je ministar poljoprivrede Branislav Nedimović, koji je rekao da je i ova manifestacija postala ozbiljan brend, poput Sabora trubača i Roštiljijade.