VA 014 - Železničar (foto: Đorđe Đoković)
08.11.2014, 23:56

Samo VA 014 uspešan

U večerašnjim odbojkaškim utakmicama jedina je muška ekipa VA 014 zabeležila pobedu u Prvoj ligi Srbije. Beogradski Železničar, klub velike tradicije, savladan je sa 3:0 (25:14, 25:23, 25:14). Kada su Valjevci drugi set dobili „na razliku“ bilo je jasno da će uknjižiti prve bodove na domaćem terenu.

VA 014 - Železničar

VA 014 - Železničar (Foto: Đorđe Đoković)

Na gostovanju u Beogradu ŽOK Valjevo poražena je od istoimene domaće ekipe sa 0:3. Presudan je bio izostanak kapitena Ane Vićentić Čuture, koja je ozledila prst na ruci. Bez prvog „dizača“ ni bolje ekipe od Valjevki, posebno u gostima, ne bi mogle lako do bodova.

U Superligi Srbije, ŽOK Železničar poražen je večeras sa 0:3 (24:26, 11:25, 23:25) od Crvene zvezde pred TV kamerama RTS-a. Ivana Nešović i Tamara Rakić nisu bile dovoljne za uspeh protiv kluba sa kojim su ne tako davno bivale šampionke. Meč je trajao 74 minuta. Lajkovčanke su samo u drugom setu bile indisponirane, prvi i treći izgubile su „na razliku“, a odlučili su kvalitet i sreća na strani crveno-belih devojaka.

Odbojkaši Spartaka, takođe u Superligi Srbije, doživeli su prvi poraz. Ljižani su izgubili od Juniora u Novom Pazaru sa 1:3 iako su prvi set dobili sa 25:18. Posle velike borbe i 92 minuta igre, domaćini su uknjižili prvu pobedu u elitnom društvu nakon 25:21, 25:22, 25:16. Kod Spartaka, istakli su se Dojčilović, Perić i Munćan.

Vaskrs - Crkva Svetog Pantelejmona	 (foto: Kolubarske.rs)