Kuvanje Ljižana (foto: OKSpartak)
23.11.2014, 00:29

Momci bolji od dama

U večerašnjim odbojkaškim utakmicama muške ekipe Spartaka i VA 014 bili su uspešnije od ženskih sastava lajkovačkog Železničara i ŽOK Valjevo.

U Superligi Srbije, Spartak je u Ljigu pobedio Radnički KG sa 3:1 (25:16, 21:25, 25:17, 25:22) i zadržao priključak u vrhu tabele. Gosti su iomali snage samo za set, a ton igri Ljižana po običaju davali su Dojčinović (24 poena), Stevanović (15), Perić (10)i tehničar Veljović (6). Meč je, pred 100 gledalaca, trajao sto minuta.

Lajkovčanke su izgubile pred svojim navijačima od Jedinstva iz Stare Pazove – 1:3 (26:24, 22:25, 10:25, 21:25). Bez Ivane Nešović i Tamare Rakić, koje su ponovo u inostranstvu, „dizelka“ nije mogla bolje od preokreta u prvom setu. Najefikasnije su bile Aćimović i Tešanović. Meč je trajao 107 minuta.

Vrlo zanimljivo bilo je na prvoligaškoj utakmici muških ekipa VA 014 i Jedinstva (StP) – 3:1 (25:17, 17:25, 17:25, 25:21, 18:16). Nema većeg uživanja na odbojci nego kada se gotovo svih pet setova, sa preokretima, igraju „na razliku“. Valjevci očito „rastu“ iz utakmice u utakmicu, a u narednom kolu domaćini su Kleku, rodnom mestu asova Vanje i Nikole Grbića, Dejana Bodiroge, Ivane Španović...

ŽOK Valjevo, takođe u Prvoj ligi, izgubio je 0:3 od Srema u Sremskoj Mitrovici, pa podmlađena ekipa trenera Danila Pejovića, bez obzira na dobar trening i atmosferu, u gostima pruža daleko slabije partije.

Karanfili (foto: Đorđe Đoković)