Va 014 - Klek  (foto: Đorđe Đoković)
Va 014 - Klek (foto: Đorđe Đoković)
29.11.2014, 23:15

Klek bolji od VA 014, Želja dobio Kolubaru

U večerašnjim odbojkaškim utakmicama, muška ekipa Kleka, iz istoimenog mesta kod Zrenjanina, pobedila je VA 014, dok su odbojkašice Železničara bile bolje u komšijskom derbiju od Kolubare iz Lazarevca.

Klek je pobedio sa 3:0 (25:21, 26:24, 25:19) u zanimljivoj utakmici. Presudio je drugi set, koji su gosti dobili „na razliku“, Valjevci se nisu obrukali, kvalitet i tradicija bili su na strani ekipe iz Kleka.

Takođe u Prvoj ligi, ŽOK Valjevo poražena je večeras od starog znanca Takova u Gornjem Milanovcu rezultatom 0:3, što potvrđuje da podmlađeni sastav Valjevki, bez obzira na angažovana pojačanja, još nije kadar da donosi bodove sa gostovanja.

U Superligi Srbije, Železničar je večeras (kao gost u svom Lajkovcu) pobedio Kolubaru iz Lazarevca sa 3:0 (25:19, 25:6, 25:10).  Lazarevčanke su se potpuno predale posle prvog seta u kojem su vodile sa 16:9 i bile koliko-toliko ravnopravne. Najefikasnije kod Želje, u meču koji je trajao 59 minuta, bile su Bojana Stojković (16), Veljković (11) i Tešanović (10). U četvrt-finlu Kupa Srbije, Železničar dočekuje vodeći superligaški tim TENT-a iz Obrenovca od kojeg su u prvenstvu izgubile na Ubu.

Va 014 - Klek

Va 014 - Klek (Foto: Đorđe Đoković)

Odbojka u nedelju

Muška ekipa Spartaka, takođe u Superligi Srbije, sutra od 19.00 sati igra sa Ribnicom u Kraljevu, starim prvoligašem, koji je reprezentativnoj odbojci dao nekoliko vrhunskih odbojkaša – od oca i sina Brđovića do Petkovića, braće Kovačević i Lisinca. Ljižanima ta utakmica dolazi posle poraza u Kupu Srbije, u Inđiji 2:3, posle vođstva od 2:0.

Podsećamo da se sutra od 12.00 sati u Valjevu igra ženski kadetski turnir „Memorijal Ratka Jovanovića“, u sali OŠ „Nada Purić“, a od 14.00 sati u dvorani na Studntu. Učestvuje šest ekipa iz Beograda, Lazarevca, Lajkovca i Valjeva. Finale je na Studentu od 18.00 sati.

Pokret Sad konferencija za novinare (foto: Kolubarske.rs)