11.01.2015, 11:23

Želji samo bod sa Spartakom

Lajkovčanke su osvojile samo bod protiv subotičkog Spartaka posle poraza 2:3 (22:25, 25:13, 25:15, 16:25, 14:16) u nastavku prvenstva Superlige Srbije. U neizvesnom meču, koji je trajao 116 minuta, pred 300 gledalaca, Želja je priliku da osvoji dva boda propustio u petom setu, kada je vodio sa 12:19 i imao meč loptu na 14:13.

Za ekipu iz Lajkovca debitovala je bivša reprezentativka Ivana Isailović (28), rođena u Šapcu, koja je igrala i u inostranstvu. Isailović je osvojila 9 poena, Stojković 14, Tešanović 16, a Rakić 13. U ekipi Subotičanki, koje vodi „stari vuk“ Slobodan Galešev, najefikasnije su bile Oluić (15), Cvetićanin (11), Sredić (10) i Drpa (9).

Muška ekipa Spartaka će, takođe u Superligi Srbije, svoju utakmicu sa Inđijom odigrati 14. januara (19.00) u Ljigu. U prvom delu prvanstva Spartak je pobedio u gostima, ali je potom u Inđiji poražen u Kupu Srbije iako je vodio sa 2:0. Libero ljiških odbojkaša Smiljanić igra za državnu juniorsku reprezentaciju.