OK Spartak (foto: OK Spartak)
31.10.2015, 08:44

Ljižani poraženi u Kleku

Posle startne pobede protiv Crvene zvezde, Spartak je poražen na gostovanju u Zrenjaninu od novjalije u Supeligi Srbije, Kleka – 0:3 (17:25, 24:26, 22:25). Po svemu sudeći, odlučio je prvi set, koji je domaćin dobio u Kristalnoj dvorani. Ljižani su drugi izgubili „na razliku“, kada je propuštena prilika da se najavi eventualni preokret, a slično je bilo i u trećem setu, gde je posle 22:22 Klek dobio posle grešaka ljiških odbojkaša. Domaća ekipa je imala stabilan prijem servisa i gotovo neprobojan blok na mreži, što joj je donelo prve bodove.

Takođe u Superligi Srbije, ŽOK Železničar u nedelju igra sa Spartakom u Subotici, jednom od najboljih ekipa u zemlji. Lajkovčanke posle dva kola imaju skor 1-1, a utakmica u dvorani u Dudovoj šumi zakazana je za 18.00 sati.

U Prvoj ženskoj ligi Srbije, od 19.00 sati, ŽOK Valjevo dočekuje Zvezdu iz Gornjeg Milanovca sa nadom u pobedu posle osvajanja boda na gostovanju u Kleku – 2:3, gde je peti set izgubljen rezultatom 13:15 posle izjednačenja na 2:2 i vođstva domaćih odbojkašica od 2:0.

Muška ekipa VA 014 u 18.00, igra sa Takovom u Gornjem Milanovcu. Valjevci su pretrpeli dva startna poraza ali je forma u usponu, posebno kapitena Ražnatovića i mladog „dizača“ Matije Bobovca. Veći doprinos bi morali da daju Ivanković i Rakić dovedeni kao pojačanja!

U Drugoj ligi Centar za dame, Ubljanke su u 2. kolu osvojile bodove u Malom Zvorniku (3:0), Ljižanke su kao domaćini bile bolje protiv Šapčanki (3:0), dok je ŽOK Srbijanka 014 (ne)očekivano poražena u Aranđelovcu (1:3). U 3. kolu, Srbijanka 014, od 17.00 na Studentu, dočekuje Steriju iz Beograda. Ubljanke igraju protiv Šumadije iz Aranđelovca, dok Spartaku gostuje Mladom radniku u Požarevcu.