Odbojka (foto: Đorđe Đoković)
01.11.2015, 20:50

Prva pobeda VA 014

U dvomeču odbojkaških ekipa Valjeva i Gornjeg Milanovca, igranom ovoga vikenda, rezultat je nerešen – pobedili su valjevski odbojkaši i gornjomilanovačke odbojkašice, a pobedničke ekipe su slavile u gostima.

VA 014 savladao je Takovo sa 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) i uknjižio prve bodove u novoj sezoni. Prema oceni izveštača, Takovo nije imalo šansi da osvoji bodove.Verujemo da će uspeh u gostima i „probijanje leda“ dosta značiti na psihološkom planu pred gostovanje Borca iz Starčeva.

ŽOK Valjevo je poraženo od Zvezde 1:3 (25:23, 18:25, 17:25, 12:25). Uprkos dobijenog početnog seta, u kojem je dominirala Stojković, gošće su zahvaljujući Jeremić načinile preokret. Trener Aksentijević još ne može da računa na povređenu Tanju Puzović i Marinu Tešanović, koja se udala, pa će se naknadno priključiti ekipi. Nadajmo se da Valjvke gube bodove ali dobijaju buduće prvotimke jer se kale devojčice iz juniorske i kadteske ekipe, koje su u prošloj sezoni, zbog rezultatskog imperativa, malo igrale.

Poraz Želje u Subotici

Lajkovčanke su večeras izgubile od Spartaka u Subotici 0:3 (14:25, 13:25, 26:28) utakmicu Superlige Srbije. Prilika za eventualni preokret propuštena je u trećem setu, koji je izgubljen „na razliku“. Železničar je vodio sa 8:1 i 16:7, imao je i set loptu na 24:23 ali se nije dalo. Spartak se vratio na čelo tabele, a najefikasnije kod Želje bile su Jovičić sa 13 i Martinović sa 9 osvojenih poena.

Uspeh Ubljanki i Ljižanki

U Drugoj ligi Centar, ŽOK Ub je pobedio Šumadiju iz Aranđelovca sa 3:1 (25:14, 26:28, 25:18, 25:22), dok je Spartak u Požarevcu bio bolji od Mladog radnika 3:0 (25:19, 25:15, 25:15). ŽOK Srbijanku je u Valjevu izgubila od bneogradske Sterije 1:3 (25:21, 17:25, 13:25, 15:25).

U 4. kolu, Spartak dočekuje beogradsku Rodu, a u Valjeviu se igra derbi Srbijanka 014-Ub.

Karanfili (foto: Đorđe Đoković)
Bez kraja Pre 10 sati 54 minuta

Mož' da bidne Praznik, al' ne mora da znači...

Prvi maj je i na ovim prostorima, dugo Praznik rada. Sada je sve više samo datum u kalendaru, prvi maj. S tim što je "neradni dan" i ako "ne pada" u nedelju, odnosno subotu. Ako baš pada, praznik...

Divčibare (foto: Kolubarske.rs)
Veliki broj gostiju Pre 1 dan 10 sati

Prvomajski praznik na Divčibarama

Više hiljada gostiju boravi na Divčibarama za prvomajske praznike. Procena je da je popunjenost smeštajnih kapaciteta oko 90 posto. Kao i prethodnih nekoliko godina izostali su tradicionalni...  · 7 komentara