Grad (foto: Kolubarske.rs)
Grad (foto: Kolubarske.rs)
05.06.2022, 22:50

U Valjevu padao grad veličine lešnika

č: | fb:

U Valjevu je oko ponoći padala jaka kiša praćena gradom. U pojedinim delovima grada nekoliko minuta padao je grad veličine lešnika.

 

Dežurni u valjevskoj metorološkoj stanici kaže da je u Novom naselju, delu grada gde se nalazi stanica, pala tek po neka kuglica leda i to je trajalo minut. Prema njegovim rečima za desetak minuta palo je oko dva litra kiše po metru kvadratnom, duvao je vetar brzinom 7,3 metra u sekundi. 

 

Protivgradna odbrana je dejstvovala, ali za sada bez podataka koliko je bila uspešna. Takođe, za sada nemamo podatke da li je grad padao i u okolini Valjeva.

 

Republički hidrometeorološki zavod upozorio je u nedelju na mogućnost lokalnih kratkotrajnih nepogoda, s većom količinom padavina, gradom i olujnim vetrom.

 

Nakon toplog i sunčanog prepodneva u celoj Srbiji će posle podne i uveče biti uslova za pljuskove praćene grmljavinom, a lokalno se očekuje i kratkotrajni grad, navedeno je u prognozi RHMZ.

Aktuelno

Festival duvan čvaraka (2018.) (foto: Đorđe Đoković)
Raskinut ugovor Pre 1 dan 10 sati

Valjevo više neće biti domaćin "čvarkijade"

Festival duvan čvaraka više se neće održavati u Valjevu, potvrdio je za Kolubarske.rs Slavoljub Slaven Batočanin, idejni tvorac Festivala. "Nije razlog novac, nisam zadovoljan organizacijom, kao i...  · 12 komentara

Ilustracija (foto: Autor - Dušan Arsenić)
Iz redakcije 12.06.2025

Koliko košta duša, Đavole?

U vremenu u kojem živimo, mnogi kažu da se sve meri novcem i sve je na prodaju! Svakodnevo se čuje – od nečega mora da se živi! Nešto ili neko zavređuje pažnju drugih samo u meri koliko, sa tim...