Sinđelićeva ulica (foto: Đorđe Đoković)
Sinđelićeva ulica (foto: Đorđe Đoković)
27.09.2016, 13:34

Od sutra Sinđelićeva otvorena za saobraćaj, ali bez tehničkog prijema i upotrebne dozvole

č: | fb:

Rekonstrukcija Sinđelićeve od Ulice Dr Pantića do Ulice vladike Nikolaja, u koju je uloženo 6,1 milion dinara, biće završena sutra i otvorena za saobraćaj, saopšteno je danas.

 

Direktor Gradske direkcije Zoran Trifunović kaže da je za manje od mesec dana "ulica u dužini od 180 metara presvučena novim asfaltnim slojem, postavljena je nova javna rasveta, a do sutra će biti i asfaltirani trotoari sa obe strane saobraćajnice".

Iz Gradske direkcije najavljuju da će sutra biti urađena horizontalna i vertikalna signalizacija, čime će, kako kažu, "biti ispunjeni uslovi za puštanje ulice u saobraćaj".

 

Sinđelićeva ulica

Sinđelićeva ulica (Foto: Đorđe Đoković)

Sinđelićeva ulica

Sinđelićeva ulica (Foto: Đorđe Đoković)

Na pitanje Kolubarskih.rs da li je obavljen tehnički prijem radova u Sinđelićevoj ulici, što je zakonski uslov da bi ulica dobila upotrebnu dozvolu i bila puštena u saobraćaj, umesto direktora Gradske direkcije Zorana Trifunovića, odgovorio je pomoćnik Milan Trifunović, uz opsaku da vi koliko znate toliko i pitate, i kaže da nije potrebno da Sinđelićeva ulica prođe tehnički prijem i objašnjava da Zakon o planiranju i izgradnji predviđa da se građevinska dozvola izdaje za izgradnju ulica.

 

"Kao što vidite ovde se radi o inveticionom održavanju, pre svega o redovnom održavanju, jer mi ovde nismo ništa novo uradili, nego održavamo ono što je uništeno od prethodnih dana. Apsolutno ova vrsta radova ne podleže tehničkom prijemu i upotrebnoj dozvoli. Ulica je urađena u postojećem gabaritu, po svim pravilima struke, biće obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom, kao što je i bila obeležena. Kad se završe radovi na horizontalnoj i vertikalnoj signalizaciji stiču se uslovi da se ulica pusti u saobraćaj", objašnjava Trufunović.

 

Milan Trifunović

Milan Trifunović (Foto: Đorđe Đoković)

Međutim, predmet javne nabavke, koja je 27.11 2015. objavljena na sajtu Gradske direkcije bila je izgradnja ulice Sinđelićeve od Pantićeve do Ulice vladike Nikolaja, a ne kako to tvrdi pomoćnik direktora Gradke direkcije Milan Trifunović, investiciono održavanje.

 

I u obaveštenju o zaključenom ugovoru po predmetu javne nabavke br.55/15, koji je objavljen na sajtu Gradsjke direkcije, piše da se ugovor odnosi na izgradnju Ulice Sinđelićeve od Pantićeve do Ulice vladike Nikolaja, a Zakon o planiranju i izgradnji predviđa tehnički prijem kako bi ulica dobila upotrebnu dozvolu.

 

Ostaje nejasno zbog čega je pomoćnik direktora Gradske direkcije Milan Trifunović danas uveravao novinare da je reč o "investicionom održavanju", a ne o izgradnji ulice, kako stoji u tenderskoj dokumentaciji i u ugovoru koji je potpisan sa izvođačem radova. Ili je, možda, Sinđelićeva ulica zaista samo rekonstruisana, ali se onda postavlja pitanje zbog čega u javnoj nabavci piše izgradnja ulice, kao i u ugovoru koji su potpisali izvođač radova GP "Kompresor ing" i Gradska direkcija za posao vredan preko šest miliona dinara.

 

Recimo i to da je u istom danu na sajtu Gradske direkcije objavljena i javna nabavka za investiciono održavanje Ulice Sinđelićeve od Karađorđeve do mosta na Kolubari.

 

Aktuelno

Manastir Ćelije (ilustracija) (foto: Đorđe Đoković)
Saopštenje Ekološkog društva Gradac Pre 4 sati 59 minuta

Za prvomajske praznike nije dozvoljeno kampovanje u Ćelijama

Za prvomajske praznike neće biti dozvoljeno kampovanje na lokaciji Ćelije, neposredno ispod manastira, saopštilo je Ekološko društvo Gradac, upravljač zaštićenog prirodnog dobra. "Sve je spremno...

Zbor građana MZ Krušik (foto: Kolubarske.rs)
Donete odluke Pre 17 sati 7 minuta

Prvi zbor građana Mesne zajednice "Krušik"

Građani Mesne zajednice "Krušik", po broju birača najveće na teritoriji Valjeva, održali su zbor građana na kome su usvojili nekoliko odluka... "Mesna zajednica će ponovo biti u službi svojih...  · 4 komentara

Medalje za Karate klub 014 (foto: Karate klub 014)
Uspeh karatista KK 014 Valjevo 29.04.2025

Dva državna prvaka i jedan viceprvak

Na državnom prvenstvu u karateu, Karate klub 014 Valjevo učestvovao je sa četiri takmičara i ostvario odlične rezultate - dva državna prvaka i jedan viceprvak.