VK Valjevo (arhiva) (foto: VK Valjevo)
28.01.2018, 09:01

Kotorani bolji u Budvi

Cattaro je sinoć, u prvom kolu nastavka prvenstva u Regionalnoj A-2 ligi, pobedio VK Valjevo sa 12:11 (3:3, 5:4, 2:4, 2:0). Na Gradskom bazenu u Budvi viđen je zanimljiv vaterpolo sa dosta rezultatskih preokreta.

Kotorani su nastojali da se revanširaju za startni poraz u Petnici, Valjevci se ni jednog trenutka nisu predavali. Odluka je pala u poslednjoj četvrtini, koju su domaći dobili sa 2:0, i vođstvo gostiju od 11:10 preokrenuli u konačnih 12:11 u svju korist.

Golove za VK Valjevo postigli su Radulović, Bosić, Filipović i Mirković po 2, te Gligorijević, Stanić i Rackov po 1. Strelci za Kotorane bili su Milaš 4, Vušković 3, Dončić i Perković po 2, Vujović 1. Gol Valjevaca branio je Spasojević, a u sastavu su se našli i Arsenović, Lukić, golman Brakočević, Đorđević, Dan, Matović...

Valjevci su imali manje osvojenih a više izgubljenih lopti, slabiju realizaciju igrača više, nijedan gol nisu dali iz kontre, ni jednom nisu osvojili loptu u plivanju na počecima četvrtine. Imali su bolji procenat šuta, golman je imao veći učinak od domaćeg vratara, obe ekipe iskoristile su po jedan peterac.

Prilika da se prekine serija poraza valjevskim vaterpolistima pruža se u narednom kolu, kada u Petnici dočekuju Zadrane, koje su u prvom delu dobili u gostima.

Opšta bolnica (foto: Đorđe Đoković)