OK Spartak (foto: OK Spartak)
16.11.2015, 11:32

Spartak poražen od Vojvodine

Ljižani nisu uspeli da po prvi put pobede Vojvodinu na svom terenu – 1:3 (25:21, 19:25, 20:25, 20:25), što bi im bio dodatni motiv pred sredu i revanš utakmicu Čelendž kupa sa „studentima“ iz Tirane, koja će se od 19.00 sati igrai u Lajkovcu. Prvu utakmicu, Spartak je dobio sa 3:0, pa mu je potreban set za plasman u naredno kolo i utakmicu sa Omonijom iz Nikozije, sa Kipra.

Prednost Novosađanima za preokret posle izgubljenog pevog seta doneli su Minić (21 osvojen poen), Vemić (18) i Nikolić (10), dok su kod Ljižana najefikasniji bili Perić (18), Duduj (13) i kapiten Perić (12 osvojenih poena). Igralo se 105 minuta pred 250 gledalaca u sali OŠ Sava Kerković.

Takođe u Superligi Srbije, Lajkovčanke su slavile protiv Kraguja u gostima sa 3:1 (25:19, 22:25, 25:14, 25:13). Najefikasnije kod Železničara bile su Jovičić (21), Martinović (19), Aćimović (11) i Andrić (10).

Valjevskim ekipama po set

U prvoligaškim utakmicama valjevske ekipe osvojile su po jedan set na gostovanjim – muška ekipa VA 014 protiv Spartaka u Subotici (23:25, 25:21, 16:25, 18:25), a ŽOK Valjevo protiv Milenijuma u Nišu, u derbiju začelja (10:25, 25:20, 15:25, 17:25). Stojković je osvojila 11, Jana Ćuk i Mitrović po 7 poena. Ekipu je vodio Danilo Pejović, a još ne igraju Puzović i Tešanović.

Ubljanke ruše redom

U Drugoj ligi Centar ubske odobjkašice pobedile su na svom parketu Steriju iz Beograda sa 3:0 (25:22, 25:13, 25:20) i čuvaju drugo mesto sa bodom manje od vodeće Rode. Srbijanka 014 poražena je rezultatom 2:3 (25:21, 17:25, 25:21, 18:25, 10:15) od Zaslona u Šapcu, dok je Spartak svoju utakmicu sa Lazarevčankama odložio za sutra zbog bolesti igračica, potvrdio je Kolubarskim.rs trener Marko Simić, bivši „dizač“ Spartaka.

Ujedinjeno Valjevo može (foto: Kolubarske.rs)