Tajmaut VA 014 (foto: OK VA 014)
21.11.2015, 21:53

Spartak se revanširao Inđiji

Ljiški odbojkaši su večeras u Superligi Srbije pobedili Inđiju u gostima sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:17) i na taj način im se revanširali za dvostruki poraz u prošloj sezoni (Kup i prvenstvo), što je u mnogome poremetilo tadašnje planove Spartaka. Meč je pred 140 gledalaca trajao 69 minuta, a najefikasniji kod Ljižana bili su kapiten Perić, korektor Dojčilović i Radosavljević. U Inđiji, najviše poena osvojili su Mićić i Pešut.

Takođe u Superligi Srbije, Železničar je u Lajkovcu poražen od Crvene zvezde – 0:3 (18:25, 22:25, 19:25). Pred 300 gledalaca meč je trajao nešto više od sat vremena. Lajkovčanke su priliku da osvoje bar set propustile u drugom delu utakmice. Kod gošći, najefikasnije Milenković, Đerisilo i Čitaković-Đurišić, a kod domaćih Jovičić i Andrić.

Druga pobeda VA 014

U večerašnjim prvoligaškim utakmicama, VA 014 slavio je protiv Železničara u Beogradu sa 3:1 (25:16, 24:26, 25:20, 25:22), dok je ŽOK Valjevo poražen od beogradskog FOK-a u Hali sportova rezultatom 1:3. Valjevci su tako zabeležili drugu pobedu, dok su podmlađene Valjevke za sada kadre da uzmu jedan set u mečevima sa iskusnijim protivnicama.

U Drugoj ligi Centar, Ubljanke su pobedile šabački Zaslon sa 3:1 (25:19, 25:16, 20:25, 25:20) i preuzele vođstvo na tabeli posle poraza beogradske Rode u Aranđelovcu (2:3). Ljiški Spartak izgubio je 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 15:25) od ekipe Sterija u Beogradu. Utakmica Srbijanka 014-Mladi radnik (Požarevac) igra se sutra po podne u hali na Studentu.

Ujedinjeno Valjevo može (foto: Kolubarske.rs)