Darija Ranković
Novinarka sa višegodišnjim iskustvom i urednica koja rado citira Lazu Kostića: "Onaj ko je i sam rob, nikada neće osloboditi drugog!". Voli ruske klasike, francuske filmove, italijanske cipele i domaću muziku.
Novinarka sa višegodišnjim iskustvom i urednica koja rado citira Lazu Kostića: "Onaj ko je i sam rob, nikada neće osloboditi drugog!". Voli ruske klasike, francuske filmove, italijanske cipele i domaću muziku.
Valjevski “Krušik” je u prošloj godini ostvario dobit od oko 200 miliona dinara, a najveće dve investicije u koje je uloženo 20 miliona evra biće završene u ovoj godini. Kako je objavljeno u fabričkim novinama do kraja februara biće otvorena nova Alatnica, dok će Kapislana biti završena do kraja godine.
Izložba stripa "Carevi mladić", umetnice Dragane Kuprešanin biće otvorena danas u 18 časova u Ogradnoj galeriji. Strip kao sinteza elemenata književnosti, drame i likovne umetnosti a opet samostalna „deveta umetnost“ je poznat još od iz antičkog vremena, dok savremena forma čini deo odrastanja i života mnogih generacija u poslednja dva veka.
U „zimskom“ bazenu SRC Petnica od danas je besplatno kupanje za decu, osnovce, srednjoškolce i studente. Upravni odbor UFK „Valis“ doneo je odluku da mladima iz Valjeva, ali i iz svih opština Kolubarskog okruga, omogući besplatno kupanje u „balonu“ do 1. maja.
Na jednom od najvećih i najopterećenijih parkinga u gradu, kod zgrada sudova i tužilaštva, automobili su parkirani van obeleženog mesta i to tako da jedni druge zagrade, pa bez pomoći inspekcije, policije i pauka nije se moguće isparkirati.
Gradski odbor nekadašnjeg URS-a prešao je u Socijalističku partiju Srbije, saopšteno je na današnjoj konferenciji za novinare valjevskih socijalista. To je drugi gradski odbor, nakon SDPS-a, koji prelazi u SPS. Među deset članova Gradskog odbora nekadašnjeg URS-a, koji je u Valjevu deo vladajuće koalicije koju predvode socijalisti, je Nikola Radojičić, član Gradskog veća.