Najbolji matematičari (foto: Podružnica matematičara Valjevo)
Na takmičenju "Kengur bez granica" 15.06.2022

Valjevski matematičari osvojili 12 medalja

Na finalnom takmičenju "Kengur bez granica" valjevski osnovci i srednjoškolci su osvojili 12 medalja. Zahvaljujući njihovim rezultatima Valjevo je bio jedan od najuspešnijih gradova na finalnom...  · 7 komentara

Turnir Integral kup (foto: Marijana Jevtić)
Međunarodno takmičenje u Valjevu 6.12.2021

Održan matematički turnir "Integral kup"

U organizaciji Podružnice matematičara Valjevo i Valjevske gimnazije u subotu je održan 5. Međunarodni matematički turnir "Integral kup". Učestvovalo je 170 takmičara iz pet država: Bosne i...  · 3 komentara

Ivan Manić  (foto: Đorđe Đoković)
Nije prvi put pobednik u takmičenju znanja 8.11.2021

Valjevac Ivan Manić pobednik "Slagalice"

Valjevac Ivan Manić, nastavnik engleskog jezika u Medicinskoj školi, obednik je 143. ciklusa kviza "Slagalica". Ranije je u Poteri je sa ekipom osvojio 900.000 dinara, a u "Stigni me, ako znaš" je...  · 18 komentara

Luka Jezdić (foto: MŠ Živorad Grbić)
12. Međunarodnom takmičenja gitare 21.04.2021

Trijumf valjevskih gitarista na 12. VART-u

Apsolutni pobednici ovogodišnjeg Međunarodnog takmičenja gitare "VART", su Kalina Jovanović i Anđela Mišić učenice valjevske MŠ "Živorad Grbić". Za najboljeg pedagoga proglašen je Luka Jezdić,...  · 3 komentara

Gimnazija (foto: DjordjeDjokovic)
Gost-post: Vojislav Andrić 31.08.2020

Uspesi valjevskih gimnazijalaca u doba korone

Ovog leta, u dane školskog raspusta i u vreme pandemije koronavirusa, učenici Valjevske gimnazije postigli su zapažene rezultate na državnim prvenstvima. O njihovom i uspehu profesora, piše dr...  · 12 komentara

Aleksandar Kovačević, Gala, Nkika i Milorad Ratković (foto: Đorđe Đoković)
Bogojevljensko plivanje za Časni krst 19.01.2020

Pobednik Aleksandar Kovačević

Šesnaestogodišnji Aleksandar Kovačević, učenik valjevske Tehničke škole, osvojio je Časni krst na tradicionalnom "Bogojavljenskom plivanju za Časni krst", koje je održano po deseti put na brani...  · 2 komentara

Plivanje za Časni krst (arhiva) (foto: Đorđe Đoković)